KTU BlackSea-TORM Ekibinden Dünya 1.liği Ödülü - Dynamic Academy

HIZLI MENU

KTU BlackSea-TORM Ekibinden Dünya 1.liği Ödülü

Karadeniz Teknik Üniversiitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık’ın danışmanlığında, Arş. Gör. Fatih Yesevi Okur ve İnş. Yük. Müh. Ebru Kalkan başkanlığında kurulan BlackSea-TORM ekibi büyük bir başarı göstererek Tekla Global BIM Awards 2018 yarışmasında, başvuru kategorisinde, Dünya 1. lik ödülünü almıştır.

Dünya çapında özellikle çelik sektörüne yön veren Tekla Structures programının yazılım şirketi olan Trimble firması tarafından uluslararası olarak düzenlenen ve 7 kategoride toplamda 140 projenin finallere kaldığı “Tekla Global BIM Awards 2018” yarışması sonuçları açıklanmıştır.

BIM teknolojisi, özgünlük, yenilikçi çözümler, kompleks tasarım, projenin detaylandırılma seviyesi, parametrik modelleme, karşılaşılan problemlere karşı üretilen çözüm yöntemleri gibi birçok kriterin dikkate alındığı yarışmaya, öğrenci kategorisinden katılan Karadeniz Teknik Üniversitesiİnşaat Mühendisliği Bölümü ekibi BlackSea-TORM büyük bir başarı göstererek 1. lik ödülünü almıştır.

Sıralama, konusunda uzman akademisyen ve uygulayıcı firma sahibi jüri üyelerinin oyları ile finale kalan takımlar arasında gerçekleştirilen halk oylaması sonuçlarının beraber değerlendirilmesi sonucunda oluşturulmuştur.

Kazanılan ödülün takdimi ve proje sunumu, 5-7 Kasım 2018 tarihinde Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan “Trimble Dimensions 2018” konferansında gerçekleştirilecektir. Ülkemizi ve Karadeniz Teknik Üniversitesini temsil edecek olan BlackSea-TORM ekibini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Proje detaylarını https://www.tekla.com/bim-awards/blacksea-torm adresinden girerek inceleyebilirsiniz.

Takım Danışmanı                                                              BlackSea-TORM Ekibi Üyeleri

Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK                                       Arş. Gör. Fatih Yesevi OKUR

                                                                                               İnş. Yük. Müh. Ebru KALKAN

                                                                                               İnş. Müh. Ergün ERDOĞAN

                                                                                               İnş. Müh. Rufai DEMİR