Hakkımızda - Dynamic Academy

HIZLI MENU

Hakkımızda

Dynamic Academy, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) akademisyenleri tarafından 2017 yılında düşünce temelleri atılıp 2018 yılının Ocak ayında kurulmuş, ürün ve yazılım geliştirme, ulusal ve uluslararası mühendislik hizmetleri, eğitim seminerleri, mesleki ve teknik yayıncılık alanlarında hizmet veren bir firmadır.

KTÜ Teknokent’te faaliyet gösteren Dynamic Academy; öncelikli olarak mühendislik yapılarının yapısal davranışlarının belirlenmesi, hasar tespiti ve yapı sağlığı izleme alanlarında kullanılan ve yurt dışında farklı firmalar tarafından satışa sunulmuş özel ürün ve yazılımları Ülkemiz bilim camiasına daha uygun kullanım şartları altında sunmayı hedeflemektedir.

Ülkemizde mevcut olan en büyük boyutta ve kapasitedeki Sarsma Masası yardımıyla, özel yapıların gerçek deprem performanslarının belirlenmesi, yapısal davranış için farklı tip malzeme veya birleşimlerin uygunluğunun değerlendirilmesi, özel ve kamu kurum, kuruluş veya firmaların ürettiği makine/ürün/teçhizatlar için titreşim uygunluk testlerinin yapılması üzerine de çalışan Dynamic Academy, bu konuda Ülkemizdeki öncü firmalar arasında yer alma özelliği de taşımaktadır.

Dynamic Academy, her türlü mühendislik yapısının;

  •      Projelendirilmesi
  •     Tasarım Kontrolü
  •     Yapım Danışmanlığı
  •     Yapı Güvenliğinin, Sismik Tehlikenin ve Kalan Ömürlerin Belirlenmesi
  •     Zemin Problemlerinin Giderilmesi ve Şev Analizlerinin Yapılması

konularında faaliyet göstermekte olup, bu konularda hem projeci hem uygulamacı firmalara destek vermektedir. Dynamic Academy, ayrıca, düzenlemiş olduğu eğitim seminerleri ve hazırlamış olduğu mesleki kitaplar yardımıyla hem piyasada çalışan hem de kurum ve kuruluşlarda görev yapan mühendisler için yukarıda belirtilen konularda farkındalık oluşturulmasını ve bilgi birikimi sağlanmasını amaçlamaktadır.

Firmamız, akademisyenleri ve çalışanları ile birlikte, KTÜ İnşaat Mühendisliği bünyesinde elde ettiği tecrübelerini farklı akademisyenlerle ve bilim dünyasıyla paylaşmak amacıyla uluslararası hakemli dergiler kurarak ortak bir platform oluşturmayı ve Ülkemiz çıkarlarına hizmet etmeyi hedeflemektedir.


Kitap Siparişi Ver